KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14807393
nr 1480 7393
Axel Axelsson
(1854-1892), Sverige
Akvareller, 2 st. Signerad, daterad -89 - 90. Akvarell, bildmått: 35x18 cm, yttermått inklusive ram: 58x38 cm
Axel Axelsson, svensk bildkonstnär född 1854, död 1892.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 19:32:02
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
1.000 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)